Hukuksal

 
FilmServisi.com 5651 numaralı yasanın 5. maddesinde yer alan yer sağlayıcı olarak hizmet yürütmektedir. İlgili yasaya göre, site sahiplerinin hukuki içerikleri aşan içerikleri kontrol etme zorunluluğu yoktur. Bu nedenle, sitemizde bulunan telif hakkına konu olan içeriklerin yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri, info@filmservisi.com e-mail adresinden bize ulaşabilir. Bize ulaşan talep ve şikayetler hukuki olarak incelenir, şikayet uygun görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılır.

 

 

İlgili Yasa:

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.